Hospodářství

V současné době pěstujeme zeleninu na zhruba půl hektaru vlastní půdy, a na dalším půl hektaru chováme slepice, sázíme ovocný sad a připravujeme i pěstování aromatických a léčivých bylin.

Dále máme pronajatý hektar orné půdy, kterou ovšem musíme nejdříve ozdravit po konvenčním zemědělství a připravit na pěstování zeleniny.

Také jsme si pronajali od hodného souseda hektar, na kterém paseme naše ovce kamerunské a v budoucnu chceme chovat i kozy.

Jsme certifikovaní ekologičtí zemědělci v přechodném období u firmy Biokont CZ s.r.o., CZ-BIO-003, s datem registrace 16.12.2020.

Nejsme a nebudeme příjemci žádných dotací, zemědělských či jiných, a námi obhospodařovaná půda není vedena v registru zemědělské půdy LPIS ani nikde jinde.

Ovocné stromy a keře

Na konci roku 2019 jsme vysadili 23 nových ovocných stromů, a to různý mix jabloní, hrušní, rynglí, meruňek, švestek, slivoní, třešní a višní. Dohromady v tomto minisadu bude zhruba 39 ovocných stromků. V současné době se na pozemku nachází další stromy, ale u nich uvidíme, zda-li zvládnou omlazovací řezy a jak budou plodit napřesrok. Ovocné keře do sadu ještě přibydou, stejně jako bylinky a jednoleté rostliny jako česnek, cibule, různé fazole a tak.

O sad se snažíme starat za použití permakultuních principů, kombinovat stromy, keře a byliny které se navzájem doplňují, nepoužívat chemické postřiky, a vůbec – používat zdravý rozum 🙂

Zelenina

Zelenina všech druhů je jádrem naší produkce a našeho snažení. V současné době především testujeme všemožné odrůdy od různých dodavatelů, abychom našli ideální skladbu, která bude vyhovovat nám i Vám, našim zákazníkům. Veškerá produkce zeleniny probíhá bezorebnou metodou a bez použití těžké mechanizace, pouze s využitím specializovaných ručních nástrojů a agroregenerativních principů.