Hospodářství

V současné době pěstujeme zeleninu na zhruba půl hektaru vlastní půdy, a na dalším půl hektaru chováme slepice, sázíme ovocný sad a připravujeme i pěstování aromatických a léčivých bylin.

Máme pronajatý hektar orné půdy, kterou využijeme pro chov čuníků.

Pronajali jsme si od hodného souseda hektar, na kterém paseme naše ovečky.

Jsme certifikovaní ekologičtí zemědělci, a kontroluje nás firma Biokont CZ s.r.o., CZ-BIO-003, s datem registrace 16.12.2020.

Zelenina

Zelenina všech druhů je jádrem naší produkce a našeho snažení. V současné době pěstujeme cca 20 druhů zeleniny a různých odrůd. Veškerá produkce zeleniny probíhá bezorebnou metodou a bez použití těžké mechanizace, pouze s využitím specializovaných ručních nástrojů a agroregenerativních principů.

Ovocné stromy a keře

Na konci roku 2019 jsme vysadili 23 nových ovocných stromů, a to různý mix jabloní, hrušní, rynglí, meruňek, švestek, slivoní, třešní a višní. Dohromady v tomto minisadu bude zhruba 39 ovocných stromků. V současné době se na pozemku nachází další stromy, ale u nich uvidíme, zda-li zvládnou omlazovací řezy a jak budou plodit napřesrok. Ovocné keře do sadu ještě přibydou, stejně jako bylinky a jednoleté rostliny jako česnek, cibule, různé fazole a tak.

O sad se snažíme starat za použití permakultuních principů, kombinovat stromy, keře a byliny které se navzájem doplňují, nepoužívat chemické postřiky, a vůbec – používat zdravý rozum 🙂